Preskočiť na obsah

Oznámenie pre seniorov.

Zverejnené 22.8.2022.

Seniori, buďte opatrní!

V poslednom období podvodníci s úmyslom vylákať od seniorov celoživotné úspory kontaktujú seniorov telefonicky v priebehu celého dňa. Do legiend zapojili aj zamestnancov Slovenskej pošty, kde sa páchateľ v telefonickom rozhovore najskôr prestaví ako zamestnanec pošty a opýta sa seniora, či má vydať z peňazí alebo rozmeniť, aby mu mohol vrátiť preplatok a následne ukončí hovor. Vzápätí zavolá späť a predstaví sa ako pracovník kriminálnej polície a povie seniorovi, že je v nebezpečenstve a polícia ho spolu s jeho majetkom chce chrániť, preto má všetku svoju hotovosť, cennosti a zlaté šperky dať do tašky a následne vyhodiť von z okna alebo balkóna.

Zároveň podvodníci naďalej používajú legendu, v ktorej sa seniorom predstavujú ako príbuzní a známi alebo ako lekári, či policajti. Následne im oznámia, že ich príbuzný zavinil dopravnú nehodu, je hospitalizovaný v nemocnici, nemôže komunikovať, lebo si pri nehode odhryzol jazyk a potrebuje peniaze na úhradu škody, resp. peniaze pre poškodených, ošetrenie a neoznámenie prípadu polícii.

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Michalovciach aj touto cestou upozorňuje seniorov, aby boli opatrní. V  prípade podozrenia z podvodného konania, je potrebné túto skutočnosť bezodkladne oznámiť na ktoromkoľvek oddelení Policajného zboru resp. na čísle 158.