Nové upozornenie pred 2. kolom testovania COVID 19

Kategória  

Cez víkend sa v červených okresoch budú môcť bez sankcie prísť testovať aj ľudia, ktorí sa nezúčastnili na prvom kole celoplošného testovania

Ministerstvo obrany SR informuje občanov, že v rámci druhého kola plošného testovania v rámci operácie Spoločná zodpovednosť sa cez víkend 7. a 8. novembra 2020 v tzv. „červených“ okresoch budú môcť dať testovať aj osoby, ktoré sa nezúčastnili na prvom kole testovania. Za cestu na antigénový test, ako porušenie zákazu vychádzania v tomto prípade sankcionovaní nebudú. Cesta na antigénový test v rámci plošného testovania totiž spadá pod neodkladné vyšetrenie, na ktorú sa výnimka vzťahuje.

Informácia zo stránky: https://www.somzodpovedny.sk/cez-vikend-sa-v-cervenych-okresoch-budu-moct-bez-sankcie-prist-testovat-aj-ludia-ktori-sa-nezucastnili-na-prvom-kole-celoplosneho-testovania%e2%80%8b/

Dňa 6.11.2020 o 13:03

Ktokoľvek, kto sa po tomto víkende bude chcieť pohybovať v takzvaných červených okresoch, ktoré budú podliehať druhému kolu celoplošného testovania, musí mať k dispozícii aktuálny test na ochorenie COVID-19. Zákaz vychádzania sa pritom predlžuje od pondelka 9. novembra až do 15. novembra ale len do jednej hodiny v noci, teda počas dňa už platiť nebude.

Platia rovnaké výnimky

Zákaz vychádzania teda bude platiť do 15. novembra do jednej hodiny v noci, priepustkou k väčšej slobode je certifikát s negatívnym výsledkom alebo PCR test. Inak platia všetky pravidlá, ako do teraz. Ak ste sa testovania nezúčastnili, stále môžete ísť do najbližšieho obchodu, do lekárne, do drogérie alebo k lekárovi, či s deťmi do školy.

Výnimku majú rovnako deti do 10 rokov, onkologickí pacienti, ľudia na autistickom spektre, ľudia s potvrdením od lekára s relevantným dôvodom, prečo sa testovania nezúčastnili a teda aj pacienti so slabou imunitou. Rovnako aj ľudia, ktorí v minulosti prekonali ochorenie covid-19 (za posledných 90 dní). Tí však potrebujú potvrdenie od lekára.

Zverejnené 6. novembra 2020.
Bez úpravy.